Coachingust, juhtimisest ja elust

Veikol on aukartustäratav juhtimisblogi. Ühel sügisesel pärastlõunal võtsime aega ja rääkisime juhtimisest, coachivast juhtimisest, coachingust ja paljust muustki. Üks väike fragment:

“Ma usun, et coachiv juhtimine  ja coaching on juhtimises tulevik. Mida aeg edasi, seda enam seisavad juhid silmitsi juhtimissituatsioonidega, kus nad peavad juhtima inimesi, kes on palju kõvemad spetsialistid kui juht ise. Sel juhul töötavad coachingu tööriistad ideaalselt. Juhi roll ongi  midagi muud kui nõu anda. Jah, eilses päevas, kui juht oli kõige targem inimene, oli juhi intellektuaalne võimekus ka selle organisatsiooni lagi. Ja ega seda on täna ka ikka väga palju, ega see kuhugi ei kao. Coachiv juhtimine aitab avada meeskonna maksimumpotentsiaali. Seal on veel nii palju kasusid –  aitab ületöötamise ja läbipõlemise vastu (inimesed võtavad initsiatiivi ja vastutust) ning toob kaasa rahulolu ja motivatsiooni.”

Kui oled kannatlik, siis enne lõppu kuuled ühte minu kui kunagise noore juhi kõige suuremat õppimise lugu. Aga keri veel natuke ettepoole – lõpus on tegelikult kaks lugu ja eespool on neid veelgi. Kui on huvi, siis kuula juhtimisest, coachingust ja elust.

Tänuga,

Ruti Einpalu, coach ja koolitaja