Personaalne coaching

Coaching on loominguline partnerlus, mille käigus keskendume Sinu jaoks olulistele küsimustele ja teemadele.

Aitan Sul mõista, mida sa päriselt tahad ja leida erinevaid võimalusi selleni jõudmiseks. Usun, et alati on veel midagi, mis on proovimata.

Toetan Sind leidmaks oma nõkse ja võtmaks kasutusele uusi juhtimistööriistu, et sa saaksid olla oma nahas rahul ning tulemuslik.

Olen partner paremaks juhiks saamisel ja keeruliste olukordade lahendamisel. Aitan Sul oma mõju suurendada ja tulemusi saavutada.

KÜSIN PAKKUMIST

Kellele sobib personaalne coaching?

Coaching sobib kõigile, kellel on soov iseendaga töötada ja enda jaoks olulise poole liikuda. Töötan valdavalt juhtidega. Vähim, kuid olulisim üksus, mida me juhime, oleme me ise.

Kuidas coaching välja näeb?

Minu coachingu sessioonid kestavad 1-2 tundi sõltuvalt kokkuleppest. Kuna igasugune muutus võtab aega, siis kohtume tavaliselt 6-12 korda.

Huvi korral kuula juhtimisblogist coachingust

Meeskonna coaching

Meeskonna coachingus tegeleme Sinu meeskonna jaoks hetkel aktuaalsete teemadega, otsides üles meeskonna tugevused ja rakendades need eesmärgi teenistusse.

Diagnoosin meeskonna seisundit, aidates liikmetel end väljendada ausalt ja hoolivalt. Välja ütlemata jäänud mõtteid tuulutades, üksteist kuulates ja tunnustades paraneb meeskonna sisekliima.

Võimaldan juhil olla võrdne võrdsete seas, kuulata ja tähele panna oma meeskonnaliikmeid ja töötada maksimaalselt kaasa.

KÜSIN PAKKUMIST

Meeskonna coaching arendab tiimisiseseid suhteid, aitab meeskonnal jõudsalt liikuda koostööfaasi poole. Tõeliselt hea tiimcoachingu tulemus eeldab head klappi juhiga ja juhi soovi teemaga ise pärast edasi minna. Vajadusel toetan juhti ja tiimiliikmeid nii meeskonna coachingu eel- kui ka järelprotsessis personaalse coachinguga.

Vaata ka koolitust „Juht kui coach“! „Juht kui coach“!!

Korduma kippuvad küsimused

Coaching on inspireeriv ja loominguline partnerlus, mis aitab saavutada isiklikke eesmärke. Coachingu metoodika ja tehnikad tuginevad mõtteviisile, et inimene ise tajub, mis on tema elus ja töös vajalike muutuste lahendamiseks vajalik.

Coach ei sekku vestluspartneri olukorda nõu andmise kaudu, vaid suunab oma jõupingutuse sellele, et inimene võtaks kasutusele isikliku potentsiaali. Coach on inimeses oleva teadmise nähtavaks tooja ja struktuuri looja kasutades selleks professionaalseid coachingu tehnikaid.

Coach ei kaeva vestluspartneri minevikus. Keskendutakse olevikule ja tulevikule.

Coachingu olemus on õppimine, mitte õpetamine.

Loe lisaks erinevate coachide mõtteid – mis on coaching

Uuri ja loe, miks coaching toimib.

Loe kliendi kogemusest – coachingu topeltkasu

Coachi üks põhiuskumusi on, et inimeses on olemas kõik ressursid, et ennast ise aidata. Coachingu meetod võtab arvesse, kuidas meie aju õpib ja viib ellu muutusi.

Arengusoov on maksimaalne, kui inimene ISE tahab edasi liikuda, kui ta avastab ise uusi seoseid ja lahendusi. Pealesurutud muutused ja lahendused ei jää püsima või tekitavad tarbetut vastupanu.

Uuri ja loe, miks coaching toimib.

Coaching ei sobi inimeste väljaõpetamiseks, nõrkade järeleaitamiseks ning teraapia näidustuste korral. Samuti juhul, kui puudub teema ja soov edasi liikuda.

Vägagi erineb. Coaching ei lähe minevikku, ei kaeva partneri nõrkustes, läbikukkumistes, vaid vaatab seda, mis on eesmärk ja kuidas seda saavutada.

Coachi professionaalsust kinnitavad tema sertifikaadid ja eelkõige akrediteering. Oluline on jälgida, et viimased oleksid rahvusvaheliselt pädevad.

Suurimaks coache ühendavaks organisatsiooniks on ICF (International Coaching Federation). ICF võtab liikmeks vastu ainult neid coache, kelle väljaõpe vastab rahvusvahelistele standarditele.

Sertifikaat näitab, et coach on lõpetanud coachide väljaõppe. Akrediteering tõendab, et coach tegutseb ja uuendab pidevalt oma teadmisi.

Minule on ICF omistanud akrediteeringu Professional Certified Coach (PCC).

Koolitusel on koolitajal alati oma teoreetiline käsitlus ja agenda kokkulepitud teema ulatuses ja ta püüab seda teemat edasi anda ja oskusi õpetada võimalikult interaktiivselt gruppi kaasates ja arutelule kutsudes.

Tavaliselt on tegu uute oskuste ja teadmiste omandamisega või olemasolevate kogemuste mõtestamise ja värskendamisega.

Meeskonna coaching erineb kardinaalselt koolitusest selle poolest, et coach ei tule mitte kedagi õpetama, vaid ta tegeleb 100%-liselt sellega, mis on meeskonna jaoks „õhus“ ja aktuaalne. Coachi ülesanne on välja tuua meeskonna potentsiaal.