Siin on korduma kippuvad küsimused

Mis on coaching?

Coaching on vestlus, kus mina kui coach olen küsija ja kuulaja rollis. Sina tegeled enda jaoks olulise teemaga ja mina aitan sind küsimustega. Kõigepealt ma küsin sinult, mis on see, mida sa tahad? Ja mis on parim, mida sa meie vestluselt ja minult ootad? Siis me liigume tasakesi edasi, sina ees ja mina pool sammu järel. Mina olen õppinud küsima ja kuulama ning minu küsimused järgivad kindlalt mustrit.

Mina kui coach ei anna sulle nõu.

Miks sa mulle nõu ei anna? Mul on ehk seda vaja ...

Coachi üks põhiuskumusi on, et inimeses on olemas kõik ressursid, et ennast ise aidata. Minu lahendused ei sobi sulle, nad võivad tekitada sinus vastupanu ja vastutus jääb mulle.

Ma olen nii sageli näinud, kui palju on meis kõigis rohkem, kui me kasutame.

Kas coaching on mulle?

Kõige parem on tulla ja proovida. Kirjuta või helista mulle, kui kahtled.

Millal coaching ei sobi?

Ei sobi inimeste väljaõpetamiseks, nõrkade järeleaitamiseks, samuti teraapia näidustuse korral. Ja ei sobi kui keegi sind saatis ja sul ei ole isiklikku soovi.

Mismoodi coaching erineb teraapiast?

Vägagi erineb. Coaching ei lähe minevikku, ei kaeva sinu nõrkustes, läbikukkumistes, vaid vaatab seda, mida sa tahad ja kuidas sa selle võiksid saada.

Kaua coaching kestab?

Üks sessioon kestab sõltuvalt kokkuleppest 1-2 tundi. Kuna igasugune muutus võtab aega, siis tavaliselt kohtume päris palju kordi (6-12 korda).

Kuidas veenduda coachi professionaalsuses?

Coachi professionaalsust kinnitab tema väljaõpe. Oluline on jälgida, kas väljaõpe ja sertifikaadid on rahvusvaheliselt pädevad. Suurimaks coache ühendavaks organisatsiooniks on ICF (International Coach Federation). Profesionaalne coach peab coachingutundide logi ja täiendab ennast pidevalt.