Siin on korduma kippuvad küsimused

Mis on coaching?

Coaching on inspireeriv ja loominguline partnerlus, mis aitab inimesel saavutada isiklikke eesmärke.

Coachingu metoodika ja tehnikad tuginevad mõtteviisile, et inimene ise tajub, mis on tema elus ja töös vajalike muutuste lahendamiseks vajalik.

Coach ei sekku kliendi olukorda nõu andmise kaudu, vaid suunab oma jõupingutuse sellele, et inimene võtaks kasutusele isikliku potentsiaali. Coach on inimeses oleva teadmise nähtavaks tooja ja struktuuri looja kasutades selleks professionaalseid coachingu tehnikaid.

Coachingu olemus on õppimine, mitte õpetamine.

Loe lisaks erinevate coachide mõtteid

Miks sa mulle nõu ei anna? Mul on ehk seda vaja ...

Coachi üks põhiuskumusi on, et inimeses on olemas kõik ressursid, et ennast ise aidata. Minu lahendused ei sobi sulle, nad võivad tekitada sinus vastupanu ja vastutus jääb mulle.

Ma olen nii sageli näinud, kui palju on meis kõigis rohkem, kui me kasutame.

Kas coaching on mulle?

Kõige parem on tulla ja proovida. Kirjuta või helista mulle, kui kahtled.

Millal coaching ei sobi?

Ei sobi inimeste väljaõpetamiseks, nõrkade järeleaitamiseks, samuti teraapia näidustuse korral. Ja ei sobi kui keegi sind saatis ja sul ei ole isiklikku soovi.

Mismoodi coaching erineb teraapiast?

Vägagi erineb. Coaching ei lähe minevikku, ei kaeva sinu nõrkustes, läbikukkumistes, vaid vaatab seda, mida sa tahad ja kuidas sa selle võiksid saada.

Kaua coaching kestab?

Üks sessioon kestab sõltuvalt kokkuleppest 1-2 tundi. Kuna igasugune muutus võtab aega, siis tavaliselt kohtume päris palju kordi (6-12 korda).

Kuidas veenduda coachi professionaalsuses?

Coachi professionaalsust kinnitavad tema sertifikaadid ja akrediteering. Oluline on jälgida, et viimased oleksid rahvusvaheliselt pädevad. Suurimaks coache ühendavaks organisatsiooniks on ICF (International Coach Federation). ICF võtab liikmeks vastu ainult neid coache, kelle väljaõpe vastab rahvusvahelistele standarditele. Täites ICF kõrgeid kvaliteedinõudeid on kõigil liitunud coachidel võimalik kogu aeg tõsta oma akrediteeringut. Viimane kinnitab, et tegu on tõepoolest praktiseeriva ja kvaliteedimärgiga coachiga.